iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Uśmiechaj się !...

     Uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj                                                          Na dzień szczęśliwy nie czekaj

           Bo szybko przeminie czas nim uśmiechniesz się chociaż raz...                                                                                                                                                                     

To refren piosenki sprzed lat - "Czlowieczy los " Anny German. Znam tekst na pamięć, jak wiele sensownych tekstów piosenek.

Trochę mnie już znacie i wiecie, że życie nie szczędziło mi kopniaków. Bywało tak, że wydawało się, że już się nie podniosę. Także wtedy, gdy już nie byłam mężatką...Zawsze jednak, po ciężkich, nieprzespanych nocach, po dniach, pełnych smutku i zwątpienia , z każdego zakrętu prędzej czy póżniej wychodziłam na prostą.

Staram się unikać towarzystwa malkontentów. Oni zawsze, niczym Kasandra wieszczą zło z każdej strony.                                                         " Kryzys ekonomiczny? No, to my nie przeżyjemy! "                                      " Epidemia? Na pewno nas dotknie! "                                                          " Po co się starać? I tak do gleby pójdziemy..."                                            " Tobie się chce ? Po co? W naszym wieku to już nie ma na co liczyć! "

 Uciekajmy od takich ludzi jak najdalej. Nie dość, że nie pomogą, to jeszcze "zarażą" nas niepewnością i beznadzieją.                                                        Dlaczego tak jest, że zauważamy chętnie splot nieszczęśliwych wypadków w naszym życiu, a często nie dostrzegamy " szpileczek szczęścia ', które równie systematycznie kłują nas w tyłek?...

 Nauczyłam się cieszyć chwilą, uśmiechem drugiego czlowieka, przyjaznym słowem, pogodnym rankiem. Ale też dobrze wykonanym zleceniem, piękną melodią, która płynie prosto w duszę...                                                           Taki ze mnie Wańka - wstańka. Ty go : pstryk - pada, leży i kwiczy, a następnego dnia wstaje i patrzy w słońce.Przecież dobrze wiesz, że :

 "A PO NOCY PRZYCHODZI DZIEŃ, A PO BURZY SPOKÓJ "

  Gdy poznaję czlowieka, patrzę mu w oczy. Ktoś mądry powiedział, że oczy są zwierciadłem duszy. Podpisuję się pod tym. W oczach znajdziesz wszystkie uczucia - tkliwość, uniesienie, radość ale też chłód i nienawiść, wyniosłość. Chyba tylko ludzie bardzo " zamknięci w sobie " albo w stanach depresyjnych mają " nieczytelne" oczy - utkwione w głębi siebie, w swojej zwichniętej duszy...

  " ŻYCIE JEST ZA KRÓTKIE , ŻEBY PIĆ MARNE  WINO ( a propos:lubię Martini )

 Czasem i ja jestem  ( tylko nie starą ! :)) zrzędą i obnoszę wobec wszystkich minę pt. "Jak mi żle!", ale wystarczy mała rzecz, a już mi się gęba cieszy .    Ludzie postrzegają mnie, jako kobietę zaradną i silną. A bo ja wiem, czy tak jest? Przecież gdy mam "doła" to gryzę swój ból w samotności.... Ale ludzie widzą mnie uśmiechniętą.  

Podejrzewam, że i w trumnie nie będę całkiem poważna :) Wariat ze mnie i tyle! Spróbujcie i wy patrzeć na życie z błyskiem w oku. To co, że ktoś ma lepsze zarobki, ciekawszą pracę, zdolniejsze dzieci. Ty za to jesteś zgrabną babeczką, może masz rzadki talent a może bardziej oddanego męża ( chłopaka ). Może jesteś najbardziej lubianą koleżanką w pracy, a może.....najfajniejszą blogerką na tym naszym " ajłomenowskim blogowisku " :) Wiesz ? Trudno w to uwierzyć, ale w życiu BILANS WYCHODZI NA ZERO. Tyle samo zła i dobra. Zauważ to. Ja już to wiem. 

 A WIĘC UŚMIECHNIJ SIĘ (czasem przez łzy, na zasadzie - śmiej się pajacu!) . UŚMIECH WRÓCI DO CIEBIE. :) :) :)

 

 

Komentarze (5)
Eurowdowy, eurosieroty... Dziękuję, mamo !

Komentarze

2009-05-24 17:48:54 | *.*.*.* | willow81
Re: Uśmiechaj się !... [0]
:))))) spóźnione uśmiechy także ode mnie :)
dorzucam powiedzenia:
"po deszczu wschodzi słońce"
"każda noc się kończy i wstaje nowy dzień"
i trzeba pamiętać, że deszcz ze słońcem dają tęczę:)
a więc tęczowych dni :))))))))) skomentuj
2009-05-23 08:01:08 | *.*.*.* | literka
Re: Uśmiechaj się !... [0]
Marietko, zgadzam się! Życie jest sprawiedliwe. I każdy - bez wyjątku,
ma jakiś talent. Uśmiecham się do Ciebie i razem z Tobą! skomentuj
2009-05-22 23:15:41 | *.*.*.* | wodniczka
Re: Uśmiechaj się !... [2]
Takich ludzi chcemy mieć wokół co są pogodni, uśmiechnięci, tacy
potrafią wiele, więc uśmiechajmy się!
Pozdrawiam skomentuj
2009-05-23 21:42:29 | *.*.*.* | Natali 28
Uwaga wysyłam swe uśmiechy....
;)))....................;))........................;)))

;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) O kurcze trochę mnie
szczęka zabolała po tym ostatnim!!
Ale co tam....cel uświęca środki! Pozdro...................;))) skomentuj
2009-05-23 22:29:30 | *.*.*.* | marietka
No, Natali, ja się tak nie bawię! :) Rozśmieszyłaś mnie ( a miałam
już grzecznie iść spać )....:) :) :) skomentuj
Najnowsze wpisy
2011-07-26 11:04 Oferta sprzedaży.Kupcie dom!
2011-02-14 09:44 Walę tynki!...;)
2011-01-31 15:11 Preludium :P
2011-01-29 12:39 Wydałam książkę! :)
2011-01-13 11:07 Lekki stres i premedytacja w kupie....;)
O mnie
marietka

Trochę z pierza, trochę z mięsa:), numerologiczna piątka, wciąż zdziwiona życiem...Do skansenu albo do tanga z różą w zębach...;)

Mój profil w iWoman.pl
Kategorie
Ogólne